Pauzepraatje – Mapinhoud – Mededelingen

14 november 2023 2 Door Jos Hazewinkel

In het pauzepraatje van donderdag 9 november heeft onze voorzitter het volgende medegedeeld:
– Repetitie van 23 november gaat naar maandag 27 november.
– Donderdag 16 november 1e oefening kleinkoor om 18.45.
– Koor kleding overzicht staat ook in het ledenportaal (en op 31/10 in het KHM-journaal geplaatst).
– Jacco vraagt de leden nogmaals om thuis wel te oefenen. Het is snel weer kerst.
– Het mannenkoor van Meppel bestaat in 2026 100 jaar. Nu 32 leden en men wil gaan naar de 100.
Dirigent vervangen was het eerste wat ze deden. Hoeven wij gelukkig niet. Succes Meppel.
– Jan Stelling heeft zich bereid verklaard om tijdens concerten op te treden als regisseur.
_____________________________________________

_____________________________________________
Het Koninklijk Symphonie Orkest Cecilia uit Hengelo viert dit jaar onder leiding van dirigent Luís Andrade haar 160-jarig bestaan met 2 feestelijke concerten:

op vrijdagavond 1 december in de Grote Kerk te Almelo en op zaterdagavond 2 december in de Stadhuishal in Hengelo.
Op het programma staan Synfonia van Jacques Reuland, Rhapsody in Blue van George Gershwin en de 9e symfonie van Antoni Dvořák.
De Synfonia is ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan gecomponeerd door Jacques Reuland. In de Rhapsody in Blue treedt als solist Evander Eijsink, een jonge en zeer getalenteerde pianist uit Hengelo op.

U bent van harte welkom een van deze concerten bij te wonen! Zie bijgaande flyer voor informatie.
Hartelijke groeten,
Wilma Meins
tel. 0625229048
www.ksocecilia.nl


_____________________________________________

Op zondagmiddag 26 november a.s. vindt er weer een HKK-inloopconcert plaats in de Stadhuishal.
Wij hopen natuurlijk op veel ‘support’ vanuit de Hengelose koren. Wilt u de bijgaande poster verspreiden onder uw leden en eventueel andere contacten? Hartelijk dank alvast, en hopelijk tot ziens!

Met vriendelijke groet,
Nynke Jansma
Secretaris Hengelose Korenkoepel

_____________________________________________
Op zaterdagavond 18/11/2023 – aanvang 19.30 uur – is het Don Kozakkenkoor Serge Jaroff® ( alle zangers zijn
Oekraïners) te gast in de Oude Blasius te Delden voor een concert.
Met een hartelijke groet.
Roel Oechies.

_____________________________________________
Zaterdag 18 november, Jacobuskerk, aanvang 19.30 uur

Toonkunst Enschede brengt de Petite Messe Solennelle van Rossini. Een niet te missen concert! Toonkunst werkt hierin samen met vooraanstaande solisten, en staat onder begeleiding van internationaal bekende musici: Dirk Luijmes, Nederlands bekendste harmoniumspeler, en Sofia Vasheruk, de bij velen bekende concertpianiste uit Enschede. 

De beroemde operacomponist Gioachino Rossini (1792-1868) componeerde zijn meesterwerk ‘Petite Messe Solennelle’ (kleine plechtige mis) aan het eind van zijn carrière. Het werk was ingetogen en licht tegelijk, het combineert verstilling en ontroerende momenten met humor en een prettige lichtheid in de muziek. Rossini schreef deze prachtige compositie voor koor en solisten, onder begeleiding van piano en harmonium. 

Toonkunst Enschede is bijzonder trots dat zij voor dit concert mag samenwerken met de befaamde harmoniumspeler Dirk Luijmes, winnaar van talloze prijzen, en door vakblad Luister gekroond tot ‘Harmoniumspeler des Vaderlands’. 

De pianobegeleiding wordt verzorgd door Sofia Vasheruk, de internationaal bekende concertpianiste uit Enschede, die de concerten van Toonkunst begeleidt in muzikaal hoogstaande samenwerking met de bevlogen dirigent Iassen Raykov. 

Bij de uitvoering van Rossini’s Petite Messe Solennelle wordt het koor vergezeld door de solisten Deirdre Angenent (sopraan), Carina Vinke (alt), Mattijs Hoogendijk (tenor) en Joep van Geffen (bas).

Kaarten (à € 30,–) voor dit concert zijn te bestellen bij de leden van Toonkunstkoor Enschede of via een e-mail naar het secretariaat, secretariaat.toonkunstenschede@gmail.com
_____________________________________________

ArtePax Vocale laat ook weten concerten te hebben, t.w.,

drie keer voeren zij The Promise of Christmas (Dan Burgess) uit met solisten uit eigen koor. Daarnaast zorgt een verteller voor de rode draad door dit muziekstuk. De leiding is in de vertrouwde handen van Cor Kuiper en de muzikale begeleiding op de piano is van Tasco Silva.

Ze zingen op zaterdag 9 december in de Stadskerk, Enschede, op zaterdag 16 december in de Oude Kerk in Borne en op dinsdag 19 december in de Kapel uit Liefde, Lonneker. Alle keren begint het concert om 20 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de ingang van de kerk.

Met vriendelijke groet,
Mieke Schotanus,
Secretariaat ArtePax Vocale

_____________________________________________

Jan Lankamp laat weten, dat ook het Algemeen Wierdens Mannenkoor van zich wil laten horen.

_____________________________________________

Activiteiten agenda